Ve středu 20. května ráno jsme se s českou reprezentací vydali na čtyřdenní soustředění na řeku Salzu do Rakouska. I přes to, že se na Salzu jezdí i několikrát do roka, jsme na ní, kromě Vojty, byli my ostatní poprvé. Z Brna jsme tedy vyslali čtyři sportovce a to Zuzku, Adama, Vojtu a mě (Božku). 

 

Vyplnit formulář pro cestu do zahraničí a absolvovat test na covid, to už bereme jako normální součást každého výjezdu. Pokud cestujeme za hranice České republiky, jsme zvyklí v autě strávit 15-20 hodin. Tentokrát nám ale cesta trvala zhruba 4 hodiny, což byla oproti dalekým cestám příjemná změna.

 

Po příjezdu do městečka Palfau, ve kterém jsme byli ubytovaní, jsme jen vybalili auta, převlékli jsme se a rovnou se šlo na vodu. 15 kilometrů studené průzračné vody, obrovských vln a krásného zarostlého okolí. Takhle by se dal úsek Salzy, na kterém jsme trénovali, popsat v jedné větě. S deštěm a zimou už se také počítá vždy před odjezdem, takže jsme podle toho byli řádně nabalení. Vlivem dešťů potom voda poměrně rychle stoupá a řeka může dosáhnout povodňových stupňů. Tentokrát nám ovšem pršelo pouze první dva dny a potom už začala voda pomalu klesat. Alespoň nám venku usychaly věci a nemuseli jsme jezdit v mokrém.

 

Součástí ubytování byly pouze snídaně a zbytek byl na nás. Museli jsme oprášit vařiče a vařit si sami. Trenéři nám to ale dost ulehčili. Dvakrát nakoupili maso a večer se grilovalo. Celý tým byl pohromadě a bylo to moc fajn.

 

Čas mezi tréninky jsme většinou využívali k odpočinku a po obědě jsme si na chvilku zalézali do postelí. Ale večer jsme ožili a hráli jsme například ping pong, trávili jsme co nejvíce času společně. Jednou jsme si po večeři ještě rozdělali oheň, opékali buřty a dlouho do večera si povídali.

 

Kromě soboty, kdy už jsme odjížděli domů, jsme zbylé dny chodili na vodu dvakrát. Po patnácti kilometrech za každou jízdu to v součtu udělalo krásných 105 kilometrů na proudící vodě. Domů jsme odjížděli úplně vyřízení. Ruce vytahané až ke kolenům, ale všichni spokojení.

 

Tím nám tréninkové výjezdy pomalu končí, protože už příští víkend (5. a 6. června) pojedeme první dva letošní závody a zároveň první dvě nominace do reprezentačního týmu pro tento rok. Sezóna by měla být opravdu hodně nabitá, tak nám držte palce a my vás na oplátku budeme informovat o tom, jak se nám daří :).

 

Napsala Marie Němcová