Termínovku najdete nahoře v menu nebo v článku https://www.kanoe-brno.cz/index.php/terminovka. Termínka závodů 2024

O víkendu 21. a 22. října proběhly na loděnici úplně poslední závody sezóny. Bylo to už podruhé, co se v Brně odjel poslední závod ve sjezdové termínovce. Tentokrát jsme ale museli původní termín změnit, aby opravdu o poslední závod šlo. Oba dny se jely dvě jízdy, vždy jedna delší a jedna kratší. Přijeli závodníci z Kounic, Vysokého Mýta a Kroměříže. Dohromady startovalo třicet sedm lodí. 

Prosím všechny závodníky o vyplnění dotazníku, abychom mohli naplánovat rozpis do posilovny.

Odkaz naleznete zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QF8wksg_IBTWxLhztUzgRGMXttIUAMH2oTv0zENs2Qw/edit?usp=sharing

 

 

Máme podzim a téměř všechny letošní závody jsou již odjety. V září jsme absolvovali MČR žáků na Křivoklátě, veřejné slalomy v Olomouci a dva tréninkové víkendy v Roudnici. Jediné, co nám pro uzavření letošní sezóny chybí, jsou „Sjezdy na rozloučenou v Brně“, které se budou konat 21-22.10.

Takže určitě už můžeme rekapitulovat.

Samozřejmě první, co musíme zmínit, jsou úspěchy našich dospěláků na mezinárodních soutěžích. Marie Němcová, Zuzana Dziatková i Adam Satke skvěle reprezentují náš oddíl a jejich výkony jsou mediálně známé. Holky navíc kombinují kajak i singl.  

Již po několikáté jsme letos navštívili umělou slalomovou dráhu v Českém Vrbném. Vodácký areál Lídy Polesné, jak zní oficiální název, hostil o uplynulém víkendu hned několik závodů.

Na úvod, a to hned v pátek, se konal Český pohár žáků ve sprintu. V sobotu si žáci západlovali trochu více, protože se trať prodloužila, aby odpovídala dlouhému sjezdu. Náročnost terénu byla adekvátní věku závodníků. Start byl na konci slalomové dráhy a dále se pokračovalo do Vltavy, kde se závodníci museli pod mostem otočit a část absolvovali proti proudu pomalu tekoucí řeky Vltavy.

Z našich žáků (Filip Šamánek, Lukáš Nekuda, Matěj Tobiáš a Oliver Polák) se nejvíce dařilo Matějovi, který ve sprintu v kategorii C1 obsadil 5. místo.

Souběžně se žákovským sjezdem se na horní trati konal Český pohár ve sprintu. Zde jsme mohli vidět českou špičku, obohacenou o cizí závodníky, kteří zde zůstali po proběhlém světovém šampionátu. I náš oddíl zde měl své zástupce. Zkušenosti ze světových soutěží a znalost místního terénu se snažili zúročit Božka (Marie Němcová), Zuzka Dziadková a Adam Satke. Tuto trojici, která usilovala o místa nejvyšší doplnili sourozenci Bergmanovi (Ondra se Sandrou), dále David Bouška, Viktor Vybíral a Filip Šamánek.

A zatímco poslední zmiňovaní se na trati spíše učili jezdit rovně, naši mistři potvrdili své kvality. Božka ovládla oba dva dny kategorii C1, Zuzka byla v sobotu druhá, v neděli třetí. Adam taktéž vystoupil na bednu díky třetímu místu v nedělním sprintu.

Dospěláky teď čeká menší odpočinek, ale žáci hned v pátek odjíždí na MČR na Křivoklát.