Se zármutkem Vám oznamujeme smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš člen Václav Krabica starší. Zemřel po dlouhé těžké nemoci dne 7. července 2022 ve věku 73 let. Smuteční rozloučení se koná v pondělí 18. července 2022 ve 14:00 hodin v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská ulice. Jménem příbuzenstva syn Václav.

Minulý týden se dva naši členové - Marie Němcová a Adam Satke, opět vydali do brněnské nemocnice pozdravit děti na oddělení dětské onkologie. Kromě samotné návštěvy jim vždy přinesou ukázat vodácké vybavení zahrnující například vestu, helmu, bundošprajdu, pádlo a dokonce se jim daří na oddělení propašovat i 3,5 m dlouhý slalomový kajak. Toto všechno si děti mohou také vyzkoušet a zpestřit si tak zdlouhavý pobyt na lůžku. Jsme rádi, že se z návštěv pomalu stává tradice a věříme, že v tom naši sportovci budou pokračovat i nadále.

Konec školního roku bývá většinou oddychový. Známky jsou uzavřené, ve škole se nic neděje. Jen si

přijít pro vysvědčení a hurá na prázdniny. To však letos neplatilo. Spousta dětí se účastnila letní

Olympiády dětí a mládeže, která se konala v Olomouci od 26. do 30. června. I náš klub zde měl své

zástupce. K žákům - Sandře Bergmanové, Filipovi Šamánkovi a Lukáši Nekudovi se připojili ještě tři

posily z jiných oddílů a všichni tak jeli jako jeden tým reprezentovat Jihomoravský kraj v kanoistice.

Jsme velice rádi, že se po pauze opět podařily uspořádat slalomové závody v Dolních Kounicích na řece Jihlavě. Pro nás jsou tyto závody velice důležité, protože místní vodní terén umožňuje startovat i úplným začátečníkům, kterým jsou jiné tratě zatím zapovězeny. Nejmladší naši svěřenci tak poprvé poznali sílu proudu, pohoupali se na vlnkách a někteří si i zaplavali. To vše jim zdejší trať pod mostem do Nových Bránic nabídla.

Treignac (Francie) - Kanoistka Marie Němcová vybojovala na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě titul ve sprintu. Mezi kajakářkami skončila druhá Klára Vaňková, která ve finálové jízdě na šampionátu ve francouzském Treignacu nestačila jen na domácí Manon Hostensovou. Němcová byla v kategorii K1 čtvrtá.

Bronzové medaile získali kajakář Vojtěch Matějíček a deblkanoisté Daniel Suchánek, Ondřej Rolenc.

Němcová vyhrála o 32 setin sekundy před Francouzkou Laurou Fontaineovou. "Udělala jsem dvě nebo tři chybky a věděla, že je musím rychle vyřešit. Do cíle jsem dojížděla s tím, že to spíš neklapne. Pak jsem viděla tu jedničku, jsem úplně nadšená," uvedla v nahrávce pro média. Vítězný závod absolvovala krátce po startu na kajaku. "Kajak mi tentokrát docela pomohl, protože jsem se nemohla soustředit na singla a neměla jsem čas být nervózní," řekla Němcová.

ČTK

Další zprávy z Mistrovství světa na kanoe.cz: [1]   [2]    [3]   [4]