Snem každého sportovce je nominovat se na olympiádu. Je to vždy dlouhá a trnitá cesta plná zklamání i neúspěchů a jen málo komu se to splní.

Děti mají také svou olympiádu, která je sice menšího formátu než ta světová, ale i tak je to akce, která si nezadá s žádnou jinou sportovní událostí. Její součástí je velkolepé slavnostní zahájení, zapálení olympijského ohně, živé přenosy do České televize, představení zástupců jednotlivých krajů, a hlavně týmová atmosféra, která je vidět na každém kroku.

Mistrovství České republiky žáků a dorostenců ve sjezdu se konalo ve Dvoře Králové nad Labem. Trať pro nás byla velkou neznámou, protože jsme zde nikdo ještě nezávodili. A i když jsme v pátek přijeli ve večerních hodinách, šlo se na trénink seznámit s místním vodním terénem. Řeka zde tvoří velké množství zatáček, ve kterých až na výjimky nejsou mělčiny a umožňuje tak projíždění vnitřními oblouky. Pro zpestření jsou na začátku dva ostrůvky a před cílem zkratka v podobě tunelu z větví.

Závody byly rozděleny do několika částí. V sobotu se konalo MČR dorostenců a dorosteneckých družstev, v neděli pak MČR žáků a žákovských družstev.

Minulý víkend proběhl veřejný závod ve slalomu na řece Ostravici v samotném centru Ostravy. Byl určen pro všechny věkové skupiny, protože vodní terén je nenáročný a vhodný i pro úplné začátečníky. Naši závodníci si z Moravskoslezské metropole odvezli hned několik cenných kovů.

Následující víkend měl pokračovat dalšími slalomy, tentokrát v Kroměříži. Z organizačních důvodů však byly závody zrušeny, a tak jsme uspořádali dvoudenní soustředění na kanále v Brandýse nad Labem.

Uplynulý víkend se uskutečnily sprintové závody na umělé slalomové trati ve Veltrusech. Je pravdou, že byly trochu v pozadí, protože současně probíhalo ME ve slalomu ve Slovinském Tacenu. Zde se odehrávaly poslední boje o nominaci na letní olympijské hry.

První květnový víkend se konal Český pohár žáků ve slalomu na umělé slalomové dráze v Opavě. Během prosluněného víkendu jsme mohli vidět výkony těch nejlepších žáků z celé České republiky. Stavbu trati měli na starosti zástupci USK Praha a oba dva dny byla její náročnost úměrná takovému závodu. V nabité konkurenci v kategorii mladších i starších žáků se zástupci našeho oddílu rozhodně neztratili.