Jeden z posledních víkendových tréninků, než nám snad konečně začne sezóna. Ten jsme strávili na slalomovém kanále ve Veltrusech. Právě tady by se už za dva týdny měl jet národní kvalifikační závod (NKZ). Hned ze dvou důvodů ale může dojít k jeho případnému zrušení. Prvním je, že se na této akci má sejít několik set sportovců a funkcionářů. Pomalu ale jistě tedy přicházejí obavy, jestli je vůbec možné, vzhledem ke covidovým opatřením, takhle obsazený závod uspořádat.

 

Druhým důvodem, který by ale snad tak velký problém být nemusel, je stav řeky. Deště postupně zvedají hladiny řek po celé České republice. Právě kanál ve Veltrusech je ve své druhé polovině zatopený a některé hrázky jsou tím pádem pod vodou. V tuto chvíli ztrácí svůj účel klapka na začátku, která otevírá a zavírá kanál. Je totiž stále otevřená a voda tím pádem protéká celý den i celou noc. Podobně zatopený je také například kanál v Roudnici nad Labem nebo v pražské Troji. Pokud deště ustanou, voda by měla začít pomalu klesat. Zatím se dá ale těžko odhadnout, jestli k tomu dojde.

 

I přes tuto komplikaci jsme opět odtrénovali pár kvalitních hodin na proudící vodě. Někteří si dokonce, i přes několik pokusů o eskymácký obrat, kanál také proplavali. Už naštěstí ale nemrzne, takže snad mohu říct, že to zase takový problém nebyl. Nikomu se nic nestalo, a to je hlavní.

 

Jak už bylo řečeno v minulém článku, ve stejném víkendu se také jely na Trnávce závody Českého poháru ve slalomu. Zároveň se jednalo o první dva ze čtyř nominačních závodů do seniorského slalomového reprezentačního týmu. Marťa Satková v sobotu vybojovala druhé místo a v neděli skončila čtvrtá. Gabča Satková byla v sobotu hned za ségrou, tedy třetí, a v neděli si skvělou jízdou dojela pro vítězství. To znamená, že v tomto okamžiku mají holky nominaci mezi singlířkami rozjetou nejlépe. Tímto jim moc gratulujeme a držíme palce do dalších dvou závodů, které se pojedou hned příští týden. 

 

A to je z minulého víkendu všechno. Na ten další už se rozdělíme. Ale o tom zase příště.

 

 

Napsala Marie Němcová