Ten, kdo četl článek z minulého víkendu, ví, že tentokrát jsme jeli trénovat na kanál do Roudnice nad Labem. Právě na této trati se totiž už za pět týdnů pojedou dva nominační závody do reprezentačního týmu. Závodníci na nich budou usilovat o účast na mistrovství světa konané ve slovenském Čunovu. 

 

 

Sjezdařů se na kanále sešlo hned několik, tak jsme si mohli radit, koukat na ostatní a vymýšlet, kudy bude stopa nejrychlejší. Toto nám všem určitě přes zimu chybělo. U vody jsme totiž jako jedna velká rodina.

 

Týden po sprintové nominaci se znovu v Roudnici zúčastníme národního kvalifikačního závodu (NKZ) ve slalomu, a proto jsme si s sebou brali také slalomové lodě. 

 

Počasí nám vyšlo mnohem lépe než minulý víkend. Snad poprvé jsme letos mohli vytáhnout trička s krátkými rukávy a zimní bundy dát na chvilku stranou. Hlavně jsme ale z vody nemuseli spěchat do tepla a rychle se převléct do suchého oblečení.

 

Tento kanál se nám také stal inspirací pro renovaci naší přírodní slalomové dráhy na Riviéře. Na kanále jsme si odměřili sloupky na branky, které by se snad mohly za chvilku objevit i v Brně. Vytvoření takového systému je jedním z našich letošních cílů.

 

Souběžně s našimi tréninky probíhalo v italském městečku Ivrea mistrovství Evropy dospělých ve slalomu. Mezi tréninky, a že to někdy bylo dost „na knap“, jsme sledovali a fandili českým reprezentantům. Členkou seniorského týmu je také naše odchovankyně Gabča Satková. Gabča v Ivrey obhajovala titul mistryně Evropy, který si vyjela loni na trati v pražské Tróji. Krásná, a hlavně klidná jízda, jak to konec konců u Gabči známe, jí bohužel po velké chybě na brankové kombinaci 14 a 15 na finále nestačila. Už za týden se ale pojede o místa ve slalomové reprezentaci nanovo. Marti i Gabči budeme určitě držet palce.

 

Napsala Marie Němcová