Asi všichni víme, že doba je momentálně poměrně zlá. Pro nás sportovce to znamená například neustálé změny, a to ať v průběhu tréninků, reprezentačních soustředění nebo i v závodech. Na loděnici se nám naštěstí podařil zachodit systém, který zatím funguje a my jsme se tak mohli začít pomalu rozjíždět na vodě před novou sezónou.

 

Naši reprezentační trenéři taky dělali všechno pro to, abychom mohli odjet na soustředění do Španělska, konající se pravidelně v tuto roční dobu. A to se jim povedlo. Nebylo to první soustředění v době korony, takže věci jako testy na covid před odjezdem nebo rychlé změny před odjezdem podle nejnovějších rozhodnutí vlády už nás jen tak nerozhodí. Nakonec byla naše cesta bez jediného problému, a tak jsme po asi 24 hodinách (s přestávkou na spaní pro řidiče) dorazili do naší milované Empurie.

 

Teď už máme první týden za sebou a nás Brňáky čekají ještě dva. Po zhoršení situace v Česku se totiž rozhodlo, že tu může jedno auto zůstat o týden déle. No a my jsme společně se Zuzkou a Vojtou po této nabídce okamžitě skočili.

 

Co se týče situace tady ve Španělsku, je to určitě lepší než u nás. Roušky musíme kromě sportu nosit všude a třeba do posilovny raději nechodíme, abychom se zbytečně nesetkávali s tolika lidmi.

Na vodě se nám letos trénink trochu změnil, protože zatím nikdo neví, jak bude celá sezóna vypadat. Nejezdíme proto klasické úseky, které tu jezdíme každý rok, ale spíše rychle v šipce, abychom se naučili také střídání na vlně apod. Test na 3 a 10 kilometrů nám ale trenéři neodpustili… Tréninky na vodě doplňujeme během s posilováním na dvorečku. 

 

Počasí se nám postupně lepší, ale to neznamená že na začátku byla zima. Jen nám každý den nesvítilo sluníčko. To nás ale neodradí od obědvání venku. Takže si opravdu nemůžeme stěžovat.

 

Pozdravuje Vás  z Empurie dne 10.3.2021 Marie  + Zuzka + Vojta