Díky letošním dešťům jsme se konečně po mnoha letech mohli znovu podívat do Hynkova. 

 

Závodnickou sezónu pravidelně uzavírají slalomy v Olomouci před loděnicí. Letos tomu tak (doufejme) nebude, protože je celá sezóna posunutá, což znamená, že by nás ještě nějaké závody čekat měly. Zároveň se ale také hanácké slalomy nejely před olomouckou loděnicí, jak tomu z důvodu nedostatku vody v posledních letech bylo, ale jelo se na přírodní trati v Hynkově na území CHKO Litovelské Pomoraví.

 

 

Co si pamatuji z dob, kdy jsme ještě do Hynkova jezdili, bývala většinou zima a letos tomu nebylo jinak. Nízké teploty, déšť a studená voda nám opravdu dali zabrat.

Tyto závody jsou charakteristické tím, že se neparkuje přímo u řeky, ale u restaurace zhruba půl kilometrů od závodiště. Ráno tedy vypadá tak, že si všichni musí u auta dobře zkontrolovat, jestli mají opravdu všechno, co na ten den budou potřebovat, to se potom naskládá do vleku na všechna volná místa no a potom se všichni zapojí do tlačení vleku po cestě lesem k vodě. 

 

Díky nákupu dvou rozkládacích stanů si myslím, že jsme měli jedno z nejlepších stanovišť a ještě k tomu hned na startu. Jestli to ale nějak výrazně ovlivnilo naše vnímání sobotního deště a zimy, to už si nejsem úplně jistá.

 

No a jak sobotní, tak i nedělní závod už probíhal stejně. Starší závodníci si prošli a vysvětlili trať žákům a předžákům. Rodiče pomáhali nosit lodě a nebo jen přihlíželi a popíjeli teplé čaje s buchtou z mama bufetu v druhé ruce. Kdo by se jim ale v tomhle počasí divil? Já rozhodně ne.

 

Po opravdu dlouhých závodech už v neděli zbývalo jen vyhlášení vítězů a odjezd domů. No a na ten už jsme se všichni po studeném víkendu opravdu těšili.

 

Slalomovou sezónu jsme tím uzavřeli. Ve sjezdu nás teď ale čeká ještě období maratonů a v půlce října potom poslední dva české poháry a vyhlášení celkových vítězů seriálu českého poháru pro rok 2020.

 

Tak si hlavně nemyslete, že se naše stránky a články spolu s nimi chystají k zimnímu spánku. My totiž jedeme dál a vy musíte byt u toho!

 

Autor: Marie Němcová