O víkendu 19. a 20. září se konaly slalomy ve Veselí nad Moravou netradičně posunuty kvůli koronakrizi. Brzy ráno se jako vždy většina z nás sešla na loděnici, sbalili jsme věci a jelo se. Když jsme dorazili, hned jsme šli vybalovat věci a odvazovat lodě, odjela se předjízda a šlo se závodit. Brno nasadilo 4 singlíře, což bylo asi nejvíc, co se kdy povedlo.

 

Samotný závod proběhl hladce a brněnští závodníci si dijeli pro spoustu dobrých umístění. Nicméně tento závod, nebyl jediný, co se v tu dobu odehrával. Všichni totiž napjatě sledovali mistrovství Evropy v pražské Tróji, kde si Brněnská odchovankyně Gabča Satková, aka. Gabka dokázala dojet pro svůj první titul mistryně Evropy mezi dospělými.

 

Po závodě všichni rychle bez vyhlašování odjeli domů. Neděle proběhla v podstatě stejně, jen obohacená o odpolední vyhlášení. Brno samozřejmě zazářilo a naši závodníci opět zopakovali výsledky ze soboty. V podstatě každý člen spadající do kategorie dorostenců starších a výš si dojel pro nějákého toho anděla. Ano, Veselí musí být opět originální a místo medailí se tedy letos rozdávali krásní sklenění andílci. Takže hurá domů a v pondělí do školy děťátka.

 

Autor: Adam Sobotka