Je pátek večer a my s myšlenkami na zítřejší závod, odpočíváme v naší oblíbené buňce přímo naproti kanálu ve Veltrusech. Dnes ráno nás čekal slalomový trénink při kterém byla sice zima, ale i tak jsme si ho užili. Odpoledne byl v plánu druhý slalomový trénink, který se také uskutečnil. Ale bohužel, jak už bývá v pátek odpoledne zvykem, byl kanál narvaný k prasknutí. Nojo, pokud se neprosadíš, tak si holt nezapádluješ.

 

Naštěstí následoval sprintový trénink, kde jsme si to vynahradili. Večer jsme se kvůli zaparkovanému autu museli do ochodu vydat po svých. Kluci to stihly do nedaleké večerky, zato Zuzka a já jsme se prošli až do Tesca. Když jsme se vrátili, byl už čas zalehnout. Zítra nás přeci čeká mistrovství ČR ve vodním slalomu...

V sobotu jsme zahájili den předjízdou, kde jsme si prohlédli zapeklitou trať Pavly Kneblové, poté následovaly přípravy na start první skupiny. V této skupině nám startovali všichni naši účastníci. Nejlépe se však zadařilo Zuzce, která se umístila na třetím místě. Což je na mistrovství české republiky juniorů dost chvályhodný úspěch. Gratulujeme! Na odpoledním programu bylo MČR hlídek, kde jsme složili 2 hlídky. Tak zvanou Áčkovou hlídku jeli za dorostence starší Vojta, Bořek a Zuzka, za dorostence mladší jsme pak jeli Adam, Marek a já. 

 

Neděle je dnem mistrovství České republiky ve sprintu. Ráno jsme začali jak jinak než rozehřívacím tréninkem. Závod odstartovali singlíři, ale nás spíše zajímají kajakářky, kde se Zuzce podařilo vybojovat stříbrnou medaili. Následovali kajakáři, kde za náš oddíl jedou dokonce 4 závodníci. Také je to nejobsazenější kategorie, úspěchy zde nejsou zadarmo. Důkazem toho je Vojta, který si dojel pro krásné 3. místo. Další kategorie co nás zajímá jsou singlířky, zde Zuzka opět ukázala svoji sílu a urvala si další stříbrnou medaili. Ve stejném složení jako včera, jsme se zúčastnily MČR hlídek. S tím rozdílem, že dnes si s radostí Vojta, Bořek a Zuzka odnáší další bronzovou medaili do sbírky. 

 

Autor: Anežka Matějíčková