Nejnabitější víkend celého roku – tak by se dal shrnout časový úsek, jež je již tradičně na konci prázdnin věnován právě závodům pod Lipenskou přehradou. Bývá přezdívaný ,,vodáckým svátkem“ a právoplatně. Na stovkách hektolitrů vody se zde prohání slalomáři, sjezdaři, plasťáci, raftaři, paddleboardisti a bůh ví, kdo ještě…

 

Našeho klubu se týkaly pouze slalom a sjezd. Trénovat jsme přijeli už ve čtvrtek a protože zde jezdíme opravdu jen jednou za rok, bylo potřeba všechny tréninky využít na maximum.

V sobotu se kryly závody MČR ve slalomu a MČR ve sprintu, a tak jsme se já a Božka, jakožto jediné brněnské účastnice poháru ve slalomu,  musely rozhodnout, čemu dáme přednost. Obě jsme zvolily sprint. Závodu se ale kvůli slalomu a dalším povinnostem neúčastnilo několik špičkových závodnic, mezi nimi například Martina Satková, Terka Kneblová nebo Anežka Paloudová. 

Brňákům se opět dařilo. Božka na kajaku jela rychlou jízdu a vybojovala tak bronzovou medaili. I na singlu se jí dařilo, ještě zrychlila svou kvalifikační jízdu a dosáhla tak na titul mistryně republiky s náskokem čtyř vteřin. V kajakářích kluci také nezklamali, když oba dosáhli na stupně. Adam si dojel pro stříbro a Vojta pro bronz. Mara Rygel si dojel pro třetí místo na singlu a spolu s dolnokounickým Petrem Veselým vyhráli na deblu. Již po šesté v řadě.

Neděle byla organizačně trochu složitější. Kupříkladu, jak probíhala u mě? Začala v devět kvalifikační jízdou ve slalomu. Poté jsem jen přeskočila do sjezďáka a sjela si tréninkovku. Dvouhodinová pauzička, dlouhý sjezd na kajaku, dlouhý sjezd na singlu a rychle nahoru na slalom. Převlékla jsem se v autě a i přes usilovný sprint na start jsem jej promeškala. Naštěstí mi ale pánové startéři vyšli vstříc (hlavně taky díky Kubově vyjednávacím schopnostem) a pustili mě na konci kategorie. I tak jsem ale zajela jednu se svých nejlepších lipenských jízd.

Na MČR v dlouhém sjezdu jsme byli neméně úspěšní, než ve sprintu. Do Brna putovaly hned tři mistrovské tituly zásluhou Mary Rygela, Adama a Božky. K tomu Mara přidal spolu s Petrem Veselým druhé místo z debla a já zajela třetí místo na kajaku a druhé na singlu.

Za zmínku ale určitě stojí i velké úspěchy našich nadějí Anežky, Marka Dziadka a Pavla Bernata, kterým se povedlo obávanou řeku poprvé pokořit.

 

Jeden vodácký svátek máme za sebou a druhý nás čeká hned následující víkend – a sice Trnávka. Tak nezapomeňte fandit!

 

Autor: Zuzka Dziadková