Stejně, jako se vše ostatní postupně vrací do normálního běhu, i kanoistika zažívá nástup odložené sezóny. Minulou středu jsme byli na prvních letošních závodech v Olomouci.

 

Jednalo se o jednodenní veřejný závod ve slalomu. Pro většinu z nás sice nešlo o nejdůležitější moment sezóny, ale daly se zde posbírat body do moravského žebříčku, pro naše mladé naděje šlo o skvělou zkušenost a všichni jsme po dlouhé pauze mohli opět ochutnat závodní atmosféru. Na Mlýnském potoce bylo pro tentokrát vody dost a o závodníky také nouze nebyla. Soutěžili jsme společně s Olomoučáky, Opaváky, Šumperáky a dalšími.

Své zástupce jsme měli snad ve všech kategoriích kromě C2. Hodně Brňáků bylo mezi předžáky, kde sváděli občas velmi napínavé boje. Například Lukáš Nekuda se umístil 3. mezi předžáky a Filipovi Šamánkovi medailovou pozici vyfouknul o pouhou vteřinu! Nesmíme ale zapomenout ani na Elis Grossovou, která obsadila třetí místo mezi předžačkami.

Nakonec šlo o skvěle strávené odpoledne u vody, počasí bylo krásně slunečné a taky jsme se shledali s kamarády. Teď už se soustředíme na příští víkend a s ním přicházející ČP ve sprintu.

Autor: Zuzka Dziadková