Ahoj sportovci.

V rámci současné situace je potřeba uvažovat i o vlastním duševním zdraví a také o tělesné zdatnosti a s tím spojené odolnosti vůči chorobám.

Někteří jsme v karanténě, jiní mohou v rámci nařízení vlády fungovat více.

 

Každopádně - měli byste si udělat denní rozvrh.  V něm byste měli mít čas na školu (tak abyste ji zvládli - 3 a více hodin). Měli byste mít v rozvrh pevné místo pro zábavu, ale také pro trénink. Myslím si, že každý den 90 min vyčleněných na sport musí stačit.

 

Kdo má možnost chodit na vodu - např. má loď na autě a autem dojede někam k řece apod. - stačí každý den 60 minut tréninku. Jízda na vodě by měla být svižná - takový fártlek se stupňovaným tempem - co 5 minut měnit tempo od volné jízdy až po naplno. Anebo cokoliv na co budete mít chuť.

 

Ti co na vodu nemohou - každý den min 40’běhu či jiné aerobní aktivity (kolo, kolečkové brusle a pod). Každopádně tato aktivita musí probíhat o samotě - ideálně v lese či na okraji města.

 

Dále byste každý den měli posilovat cca 30 minut. Myslím, že každý znáte z akcí či z jiných zařízení baterii cviků, které můžete dělat. 

 

Nebraňte se ani domácím pracím a kolem domu (ideálně i namáhavé). Ona práce vás přivede na jiné myšlenky.

 

A navrhuji vám - dejte si závazek co během korona viru zvládnete navíc. Co jste si třeba říkali, že uděláte později. Co se můžete naučit nového (nový počítačový program, kreslit, hrát na klavír, fotografovat, psát deseti prsty na počítači apod.) naučte se. Nepromarněte tento čas navíc.

 

Život po koroně bude fungovat zase dál. Tak si z korony udělejte svoji výzvu a výhodu.

 

Držte se.

 

Ahoj

Robert