Na konci září jsme se společně s Adamem Satkem a Marou Ryglem vydali na sprintové mistrovství světa do španělského La Seu D’Urgell. To se už podruhé (poprvé v Pau 2017) konalo společně se slalomovým MS.

Seu je malé městečko, které kanoistikou opavdu žije. Kanál je v krásném prostředí plném stromů, ale zároveň je to v podstatě deset kroků od centra. Na závody se chodily koukat děti ze škol a celková atmosféra byla zkrátka skvělá.

Tentokrát jsme sice nebydleli 5 minut od kanálu a předtréninkové kafíčkování jsme tak museli většinou vynechat, ale i naše nové bydlení mělo něco do sebe. Domovem pro toto mistrovství nám byly chatičky v kempu asi 5 km od Sea, kde jsme si sami vařili. A hlavně jsme trávili více času spolu venku, než kdybychom byli někde zavření na hotelu.

Po příjezdu jsme měli už jen pár dní na poslední tréninky a dolaďování stop. Hned v neděli se uskutečnilo zahájení a ve středu už jsme jeli o první medaile. Časově to bylo malinko náročnější v tom, že jsme se na kanále střídali se slalomáři, ale všechno jsme to zvládli.

Sotva jsme se vzpamatovali a už tu byl hlídkový den. A Češi si připsali hned 5 medailí. Adam společně s Vojtou Zapletalem a Filipem Hricem vybojovali bronz a Marek s Ondrou Rolencem a Vláďou Slaninou dojeli pro stříbro. V deblové hlídce potom posádky Rygel-Veselý, Suchánek-Rolenc a Slanina-Slanina přidali další bronzovou medaili.

Slavit ale nebyl čas. Hned následující den, tedy ve čtvrtek, a potom i v pátek se jela individuální kvalifikace. Tady se opět Čechům ohromně dařilo, když z celé české výpravy do sobotního finále nepoustoupily pouze dvě lodě.

No a máme tu finálový den. Z něj si Češi odnáší 6 medailí. Jeden titul, tři stříbrné a dvě bronzové. Mara na singlu zajel opravdu dobrou jízdu, ale hned v cíli šel až na druhé místo s tím, že za ním startuje dalších 7 lodí. Skončil na celkovém 7. místě.

Jako druhý z brněnské výpravy startuje Adam na kajaku. Ten to měl s postupem do finále dost nahnuté. Chvilku to vypadalo, že se do něj vůbec nedostane. Vše ale nakonec klaplo a Áda si na MS dojel pro 9. místo.

Po kajakářích jdou na řadu singlkanoistky. Já jsem jako vítězka kvalifikace startovala poslední. S jízdou jsem v podstatě spokojená. Na obou mezičasech jsem vedla, ale před cílem jsem udělala malou chybku a skočila až na 4. místo.

Na startu je opět Marek Rygel, Tentokrát ale se svým deblovým parťákem Petrem Veselým. Po dojetí do cíle se ohromně radují a mají k tomu důvod. Zajeli totiž velmi dobrý čas, díky kterému skončili druzí.

Jako poslední jsme se do tratě z české výpravy pustily my s Terkou Kneblovou na deblkanoi. Už od startu naše jízda nebyla úplně dobrá, ale pod mostem přišla obrovská chyba a v cíli už bylo jasné, že na medaili to nebude. Z mistrovství si tedy letos odvážím dvě brambory.

Za zmínku určitě stojí i Marťa Satková, která sice už není členkou brněnského oddílu, ale my ji pořád bereme jako naši. Marťa se do finále dostala jak na kajaku, tak na singlkanoi. Na kajaku se jí ale vůbec nedařilo a její jízda stačila až na 14. místo. O to větší měla ale motivaci na singla, aby si mohla spravit náladu a to se jí povedlo. Marťa si tak odváží ze Sea titul mistryně světa a zároveň jediný individuální zlatou medaili získanou českým sprintovým týmem.

No a tím je naše sezóna pomalu u konce a může přijít příprava na tu další. Příští rok je totiž mistrovství světa v Americe už v dubnu a je tedy nejvyšší čas na to se na něj začít pomalu připravovat. Vy s námi ale buďte i nadále, ať vám nic neunikne!! :)