Dva týdny po žákovském mistrovství v Brandýse se konalo MČR dorostu ve slalomu a sprintu v Českých Budějovicích. Brno vyslalo na tyto závody kromě juniorů i několik žáků, kteří tak mohli sbírat cenné zkušenosti.

V sobotním slalomu ukázala Gabča Satková, že mistryní světa a Evropy se nestala jen tak pro nic za nic a nejlepším časem si dojela pro zlato v kategorii C1. Překvapením byl výsledek Zuzky Dziadkové, která se umístila na celkovém 4. místě a mezi dorostenkami staršími brala stříbro za oddílovou kolegyní. Gabča zajela také 3. místo na kajaku. Mezi kajakáři se umístil Vojta Matějíček na 7. místě.

Odpoledne startovaly za náš klub tři hlídky, mezi nimi dvě kajakářské a jedna hlídka singlířek. Trio Satková – Matějíček – Bergmann udělalo na trati bohužel pár chyb, a tak přišli o medailovou pozici. Zato singlkanoistky Satková – Dziadková – Matějíčková se umístily na 2. místě v dorostenkách starších.

V neděli byl na programu sprint. Tam nejvíce zazářil Vojta, protože se mu podařilo zvítězit mezi kajakáři a zároveň i v seriálu Českého poháru juniorů ve sjezdu pro rok 2019. Ve stejné kategorii mu konkuroval Bořek Bergmann, který skončil celkově 8. a mezi mladšími dorostenci obsadil bronzovou pozici. Gabča se umístila na 3. místě na kajaku i na singlu. Zuzka si na singlu vysloužila stříbro a v celkovém pořadí ČPJ skončila 3.

Na medaili ze sprintových hlídek si dělala naději stejná sestava, jako ve slalomu, ale bohužel chybovali, a tak závod nedopadl podle jejich představ.

Autor: Zuzka Dziadková