Hodinu před polednem jsme se sešli na loděnici, abychom vyrazili na cestu. Logická hádanka jak dostat kolem 20 lodí na 12-ti místný vlek nám však trvala déle než hodinu a tak jsme vyráželi trochu později oproti plánu naloženi ve dvou autech až nad střechu. Po dlouhých hodinách jízdy jsme však dorazili do Budějek a hned si šli oťukat kanál - někteří slalomkami, jiní přetlačovali hrázky na sjezďácích. Po tréninku jsme se šli ubytovat a poté navečeřet do Globusu.

 

V sobotu ráno začal Český Pohár žáků dlouhým sjezdem. Ti si ráno dali pár tréninkových jízd a my jen sledovali, jak se při závodě těsně míjí s parníkem. V poledne pak startoval Český Pohár i nám větším. Zároveň se jel i ECA CUP a závodníci tak byli ze všech koutů Evropy. Nejvíce v sázce měly holky, kterým se tímto dnem uzavírala nominace do Sea. Na závěr se konalo mistrovství hlídek. Některé jízdy se povedly a jiné skončily ve hrázce.

Neděli jsme opět začali žákovským závodem, tentokrát ve sprintu. Místo křižování řeky je čekala výzva v podobě ostré zatáčky kolem cípu u ústí do řeky. Nás čekal důvěrně známý kanál. Po dojetí jízd jsme šli povzbuzovat finalisty a pomalu vázat lodě, abychom se dostali včas domů. Cesta se však neobešla bez komplikací, protože Adama zdrželo setkání se srnou. Všichni jsme však dojeli v pořádku a už se připravujeme na Lipno.

 Autor: Ondřej Bergmann

výsledky:

https://live.results.cz/livepro.php?event=201937CPW8vrbne

 

Reportáž: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10103510226-sport-v-regionech/219471290031047-cp-ve-sjezdu-ceske-budejovice

 

stav nominace: http://kanoe.cz/files/sjezd/2019/Nominace_RD_Sjezd_MS_po_ctyrech_zavodech_190527.pdf