Už ani nevím kolik to je let, já osobně si ani nedokážu tipnout kolik, což nasvědčuje tomu, že už je to asi pěkně dávno, co se jel naposledy český závod na Slovensku.

Ano, je to tak, letošní 3. a 4. závod série NKZ se letos uskutečnil právě na Slovensku a to v Liptovském Mikuláši. A to právě proto, že se tady jela juniorská nominace mistrovství světa v Polsku a na mistrovství Evropy, které se bude konat právě v Lipťáku.

Odjezd ve čtvrtek ráno byl v brzkých ranních hodinách, a tak pár spáčů raději upřednostnilo přespání na loděnici, aby ráno nemuseli tak brzy vstávat, což zvyšovalo pravděpodobnost dobré nálady na cestu.

Ráno jsme vyrazili a po štyroch hodinách sme všetci konečne dorazili do Liptovského Mikuláša a išli vyskúšať miestnej slalomovú dráhu. Zdejší kanál je technicky o něco náročnější než kanály, na které jsme zvyklí a jelikož tu většina z nás byla poprvé, tréninky se neobešly bez komplikací. Největší problém měly asi naše holky, Zuzka nevyhrála souboj s válcem a musela tak opustit loď, Gabča se praštila do hlavy při eskymování, Božka zlomila pádlo a Anežka udělala tolik eskymáckých obratů, jako za celou zimu v bazéně.

Úplně jednoduchá nebyla ani cesta na naše ubytování, kdy jsme kličkovali sem a tam a nemohli jsme ubytování najít, naštěstí už jsme tam nakonec trefili a mohli jsme se ubytovat v krásném domě na kraji městečka.

Prostředí v blízkosti tater, čistá voda a k tomu ještě sluníčko, to byly podmínky pro závod. Člověk by si skoro řekl, že jsme byli na pohodové dovolené. Bylo tak sice o něco příjemnější závodit, avšak pohodová dovolená to rozhodně nebyla. Sobotní i nedělní kombinace nám daly docela zabrat, penalizací bylo víc než dost, avšak povedených jízd také, všechno zjistíte zde: výsledky závodu

Za týden nás čeká také nominace na juniorské MS ve sjezdu, tak nám držte palce, ať nám to jezdí!