Tak nějak vypadala naše první reakce na vodu v řece Soči. Nádherná a naprosto průzračná řeka ve Slovinsku, na které se letos jelo Mistrovství Evropy dospělých ve sjezdu na divoké vodě.

Myslím si, že na obdivování okolí jsem nejlepší adept. Někdy totiž věnuji pozornost něčemu jinému, než bych zrovna měla. Díky tomu jsem si hned první trénink ověřila, že  eskymácký obrat umím.

Já a Marťa jsme měli na natrénování zdejší tratě jen dva dny, protože jsme odjížděly přímo z Českého poháru ve slalomu z pražské Tróji. No nebudu tady nic přikrášlovat. Cesta byla hrozná. Unavené jsme museli nasednout do auta a jelo se. K tomu všemu nálada z uplynulých závodů taky nebyla nic moc. To si ale můžete přečíst ve článku “Kostky jsou vrženy”, pokud jste to ještě nestihli.

Adam s Markem v Bovci trénovali už od soboty, takže zatímco my jsme doháněly, kluci už mohli spíše odpočívat a připravovat se na závod. Ten začal ve středu dlouhým sjezdem.

Obrovský úspěch zařídil českému týmu Adam, který se od loňského Mistrovství světa vylepšil ještě o jednu příčku a skončil na třetím místě. Marek dojel šestý a páté místo přidal se svým parťákem Petrem Veselým na deblu. K tomu si ještě oba pověsili na krk zlatou medaili z hlídek. Tuhle zlatou vlnu v hlídkách podrtrhly i kajakářky, které zvítězily jak v dlouhém sjezdu, tak sprintu. Tam už kluci brali ,,jen’’ stříbro.

Technicky náročná trať. Někomu to sedí, někomu vadí. Mně sedí a baví. Lepší kombinace snad ani nemůže být. Ve svém milovaném sprintu jsem si tak dojela na singlu pro stříbro, což beru jako obrovský úspěch. V jízdě byly chybky, ale myslím si, že dokonalou jízdu snad ani zajet nejde. Marek přidal 11. místo na singlkanoi a 4. na deblkanoi. Adam 14. na kajaku.

No a jede se domů.

Český tým dohromady přivezl 16 medailí a z toho šest naši Brněnští závodníci. Pokračujeme hned ale dál a to 5. a 6. pohárem, tentokrát ale ve sprintu.

Pokud by vás zajímalo více o uplynulém Mistrovství, můžete si ještě přečíst články na Kanoe.cz nebo kouknout na záznam z televize: