Pro některé triumf, pro jiné fiasko. Takový byl 3. a 4. Český pohár ve slalomu v pražské Troji.

Závodu se samozřejmě zúčastnili i brněnští závodníci, konkrétně Gabča, Božka, Vojta a já. A jelikož má oddílové auto kapacitu 9 míst, přidali se k nám i Veseláci. Ve čtvrtek večer jsme dorazili na místo a zrovna zalehli do zdejších chatek HG Sport, jež nám poskytovaly zázemí i po zbytek víkendu. Dva hodinové páteční tréninky nám musely stačit pro dostatečné osvojení si Trojského kanálu před sobotním závodem.

A v sobotu to začalo. Vyvrcholení boje o dospělou reprezentaci. Jediný Jiří Prskavec a Tereza Fišerová měli už místa zajištěná díky medailím z MS, jinak byl souboj otevřený. Na repre také pomýšlely Gabča s Martinou na singlu. My ostatní sice nejsme na tak vysoké úrovni, aby nás vůbec napadlo se o tři místa v manšaftu nějakým způsobem ucházet, zato jsme ale zažili skvělou podívanou při sledování odpoledního finále A. Někteří potvrdili svou formu a repre si zajistili už v sobotu, pro naše holky však zůstal souboj pořád otevřený.

V neděli se většině stala osudná kombinace branek na válci. Mně, Martině a spoustě dalším. Jenže mně se tím jen potvrdila účast v béčkovém finále, zato Martina takhle přišla o reprezentaci. Dvě místa a tři holky na děleném prvním místě se stejným počtem bodů v nominaci. Martina, Eva Říhová a Kateřina Havlíčková. V takovém případě rozhoduje vzájemný poměr vítězství, ten měly ale všechny tři stejný. Proto rozhodlo pořadí v posledním závodě a jelikož se Martina neprobojovala do finále A, stala se tou, které to o vlásek uteklo.

Zato si finále vyjely Božka s Gabčou, a tak brněnské barvy hájily hned dvě závodnice. Gabča obsadila 8.  příčku a Božka skončila 10. My ostatní jsme si odjeli svou jízdu ve finále B, navázali lodě a zamířili směr Brno. Božka se s námi v Troji rozloučila a vydala se hájit české barvy na Mistrovství Evropy ve sjezdu do slovinského Bovce. A zatímco Božka reprezentuje, my se připravujeme na první z letošní série NKZ, který se koná příští víkend.