První máj lásky čas, pro některé z nás spíš konečně slalomu čas. Přesně prvního května se část našeho oddílu vydala společně s Veseláky do Veltrus na první závody českého poháru ve slalomu. Celkem naše výprava měla 8 členů z toho 5 brňáků.

Na nezvykle pohodový odjezd až na odpolední trénink spolu s rychlou cestou bych si dokázal zvyknout. Ve 3 hodiny jsem byli už nachystaní na vodě. Pro mě osobně to byl nějaký desátý trénink na slalomce letos, proto jsem měl pocit a možná to nebyl jenom pocit, že tam na ten kanál mezi ty špičkové slalomáře úplně nepatřím. Měli jsme teda 3 dny na to, to co možná nejvíce zlepšit. Nakonec bych řekl, že se to docela povedlo a nikdo úplně nezklamal.

 

 

Nejvíce z nás již tradičně byla vidět Gabča, která po ne úplně vydařené sobotě v neděli navázala na formu z minulé sezóny a dokázala se dostat na stupně vítězů a posbírat důležité body do nominace, jak dospělé, tak juniorské. Za zmínku určitě stojí i výkony Martiny, která už za nás nejezdí, ale pořád je to Brňačka. Martina je po prvním víkendu v nominaci na prvním místě a má tak nejlépe nakročeno přidat se k Terce Fišerové v reprezentaci.

 

Celý víkend byl, co se počasí týká, pro mě nejhorší za poslední dobu. Nevím, jestli to je tím, že už jsem si zvykl na teplo, ale fakt to pro mě byl nejhorší víkend za poslední 2 roky určitě. Kombinace déšť, zima a vítr mi přišla smrtící. Celý den jsem chodil ve dvou tričkách a dvou mikinách, kdybych měl víc ještě bych si něco klidně přihodil. Naštěstí jsme bydleli na bazéně v Kralupech a mohli jsme se jít v sobotu pořádně vyhřát do vířivky a do sauny.

 

Příští víkend se jede poslední část nominace v Troji. Doufejme, aby bylo lepší počasí. Držte palce

 

Vojta Matějíček

Výsledky sobota: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1296

Výsledky něděle: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1297