Odbila čtrnáctá hodina a my jsme mohli vyrazit na cestu. Odjížděli jsme ve čtvrtek, a to na třetí a čtvrtý nominační závod na Čeňkově pile.

            V autě panovala zvláštní atmosféra. Nikdo totiž nevěděl, jaká trať se pojede. Klasická dolní byla zamítnuta kvůli rekonstrukci silnice poblíž kempu, ze kterého se mělo původně startovat. Na výběr pak zůstala trať od soutoku po Rejštejn a trať ze Sušice do Čepice. Tímto se však každý trápil pouhých pár minut. Pak všichni usnuli. A zatímco ostatní byli v říši snů, Šaman nás dovezl na ubytování „U Barborky“.

 

            Čtvrtek byl vyhrazen pouze cestování a přípravě, takže jsme se nemuseli vysilovat tréninkem a mohli jsme se soustředit na vaření závodní stravy. Toho využil Adam s Vojtou a už si začali plánovat jídelníček na tři dny dopředu.

            V pátek se dostalo na naše vodácké touhy a konečně jsme se dostali na vodu. Pro jistotu jsme trénovali trať těžší. Rychlé projití trati před jízdou nám bohatě stačilo a mohli jsme jít ukázat co v nás je. Dvě rychlé jízdy nám pomohly trošku porozumět stopě, kterou jsme již viděli ze břehu. Dopoledne jsme ještě do počtu přidali jednu jízdu a mohli jsme jet zpátky na ubytování. V suchu a teple nám bylo řečeno, že se jede trať horní, kterou jsme natrénovali.

            Náš závodní víkend začínal v 6:30, kdy většina vstávala. Následovala ještě jedna tréninková jízda na rozjetí a mohli jsme začít zápasit o vrchní příčky. Po svém individuálním výkonu byli všichni unavení, ale čekal nás ještě závod hlídek. Po dojetí bylo na čase jet zpátky na chatu a nabrat síly do nového dne.

            Nedělní závod probíhal v podobném duchu jako ten sobotní, až na to, že se k nám přidal další závodník. Ondra nastoupil do našeho auta v Rejštejnu a absolvoval s námi svoji první jízdu na závodní trati o pár minut později.

            Brno ukázalo, že prahne nejen po dobrém jídle, ale i dobrých výsledcích. Adam potvrdil svoji formu s nejrychlejším časem sobotního závodu, bral tedy první místo. V neděli ho však porazil Kamil Mrůzek, mistr sjezdu na divoké vodě. Vojta nezůstával se svým výsledkem pozadu a stal se vicemistrem České republiky v závodě do dvaceti tří let. Gabča ukázala své umění na singlu. Dojela si pro druhé místo v sobotním závodě a pro první v nedělním. To, že není jediná, kdo umí pádlovat pouze s jedním listem, jí dokázal Mareček. Obsadil druhé místo v obou závodech. Předvedl se taky na deblu. Spolu s kolegou z Dolních Kounic brali dvě druhá místa. Jako jediná posádka z Brna dosáhla na medailové umístění Gabča, Zuzka a Božka. Skončily na druhém místě v závodě hlídek.

 

            Celý závod se podařil a pořadatel se opravdu nespletl, když zvolil Rejštejnskou trať, jako finální variantu. Všichni závodníci nabrali cenné zkušenosti a přidali si pár zářezů na své lodě. Není se však čemu divit, protože to k tomuto sportu patří.

Autor: Bořek Bergmann

Výsledky sobota: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1387

Výsledky neděle: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1389

Reportáž České televize: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/219471290031041-cp-ve-sjezdu-cenkova-pila/