×

Chyba

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galerie/2015/2015_08_08_riviera is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galerie/2015/2015_08_08_riviera is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

V době, kdy většina řek trpí nedostatkem vody, kdy mnoho občanů této republiky již nemohlo dále snášet horko a odjelo za „lepším“ počasím do Chorvatska, nebo tráví pravé poledne ve svých zajisté klimatizovaných příbytcích, jsme se pustili do organizace závodů v Brně za výstavištěm.

To co ještě z moravské slalomové veřejnosti zbylo a bylo ochotno věnovat svému oblíbenému sportu se nakonec objevilo v počtu 80ti lodí na startu závodu. Jenom pro zajímavost uvádím parametry, které se v našem sportu tak honem nesejdou pohromadě. Stav vody odpovídal jarním průtokům, teplota vody 25°C, teplota vzduchu 37°C. Obloha modrá, bez mráčků. Na závodišti dostatek stromů, které zajistily příjemný stín. Kantýna dostatečně zásobena tekutinami. Závodníci a jejich doprovod po celou dobu závodu příjemně naladěni. V okruhu 500 m se nenašel žádný „opruzovač“.

Poděkování patří správci toku Povodí Moravy s.p., který tentokrát nezklamal . Zbyla voda i na tréninkovou jízdu. Dále musím poděkovat našim závodníkům, kteří tentokrát týden před závody jezdili na trati (pěšky) a holýma rukama odstraňovali napadané kameny v řečišti a zároveň opravovali hrázky. Kus práce se odvedl také v úpravě a vyčištění břehu. Však se nám také po skončení závodu z tohoto příjemného úseku řeky nechtělo odcházet. Při pohledu na závodiště musím přiznat, že tak pěkné prostředí ( když před závody pořádně uklidíme ) na Moravě těžko hledám. Celkem se podařilo postavit přiměřeně obtížnou a nekonfliktní trať, která nakonec vyhovovala i deseti startujícím předžákům. Potěšující zprávou je to, že z Brna startovalo přes dvacet lodí. Sešly se tady hlavně naše naděje : Anežka Matějíčková, Adam Sobotka a Marek Dziadek v předžácích. Z dříve narozených startovali Kuba Němec, Pavel Šamánek a Pavla Procházková. Naše ostatní špičkové závodníky nemusím jmenovat, protože startovali všichni a samozřejmě sahali po těch nejvyšších metách. Bylo nás tentokrát dost a tak se i dobře závod organizoval. Poděkování patří vrchní rozhodčí Janě Macíkové, paní doktorce Reinholdové a všem našim členům ( vrchnímu sběrači, počtářům, kantýnským ) kteří přiložili ruku k dílu v tomto podařeném závodě. Výsledky najdete na www.kanoe.cz nebo http://www.slalom-world.com sobota a neděle

Nakonec musím konstatovat, že pořádání tohoto závodu splnilo svůj účel a pokud se nestane nic mimořádného, tak příští sezónu se snad opět v Brně setkáme.

{gallery}galerie/2015/2015_08_08_riviera{/gallery}