Žáci z našeho oddílu vylovili ve studených vodách řeky Svratky první a třetí místo na Mistrovství ČR žáků družstev ve sjezdu. Více se dozvíte v reportáži ze závodů ve Víru.

V sobotu a v neděli pokračoval seriál českého poháru žáků svým 7. a 8. závodem společně s veřejným závodem ve slalomu. Po slalomu se na řece Svratce mezi hrází Vír I a Vír II jel sjezd. V sobotu to byl 7. závod českého poháru žáků ve sjezdu a v neděli to bylo Mistrovství ČR žáků družstev ve sjezdu. Ve slalomu startovalo 164 lodí. Na stratu se objevili i zahraniční závodníci ze Slovenska a Itálie.  

Největší radost nám udělali hlídky žáků, kde oddíl Kanoe Klub Spoj Brno získal dvě ze tří rozdělovaných sad medailí, zlato a bronz. Tady jsou naši mistři - Jakub Sosnar, Valentino Todarello, Jakub Švéda.  

A tady družstvo B - Martin Švéda, Ondřej Hošek, Adam Sadke, kteří skončili na krásném třetím místě. A to při svém mládí (žáci mladší) byl velký úspěch mezi staršími žáky.  

Za pořadatele závody hodnotím kladně. Kdo někdy něco pořádal, tak ví jaká je to dřina. Z hlediska závodníků nechám hodnocení na nich v diskuzi pod článkem. Z kulturního programu bych vyzdvihl předem akci místních hasičů z Víru, kteří uspořádali na počest svého výročí veselici. Vodáci se připojili k oslavě a na závěr nechtěně vyprovokovali malou tlačenici, která ke každému hasičskému bálu patří.  

Tak AHOJ a doufám, že se napřesrok někdo najde, kdo to ve Víru uspořádá.