Tento víkend byl ve znamení cvičení a relaxace.

Začalo to v sobotu. Na loděnici v Dolních Kounicích bylo naplánováno sportovní dopoledne. Po příjezdu tam, jsme se na začátek zahřáli během na trati 3 km. Pak následovalo cvičení v tělocvičně. A nebylo to běžné cvičení. Jednalo se a relaxační cvičení pod vedením paní Hálové, která je z vodáckého oddílu Veselí na Moravě. Obdobné cvičení jsme sice absolvovali již loni, ale to letošní bylo opravdu vyjímečné. Vlastně jsme si o sobě mysleli, že jsme sportovci a nemáme problém s držením těla, správnou chůzí či protahováním svalů před nebo po tréninku. Opak je pravdou. Cviky, které nevypadaly vůbec náročně, jsme někteří obtížně správně prováděli.  

Postupně jsme si vyzkoušeli cviky na uvolnění jednotlivých svalů na těle, zvláště pak těch, které při jízdě na lodích nejvíce namáháme. Po hodině cviků a protahování jsme toho měli v pravdě dost. Toto setkání bylo letos první, ale určitě ne poslední. Bude se pravidelně opakovat a můžu říct, že zájem našich sportovců určitě poroste. Navíc jednotlivé cviky dostaneme rozepsané po jednotlivých cvičících pozicích. Bonbónkem na závěr byla finská sauna s osvěžením v dost studené řece Jihlavě. Byli jsme tak vyčerpaní, že někteří z nás usínali již po cestě zpátky ( zvláště ti mladší ).  

Neděle byla ve znamení plavání v Blučině. To se bude nyní konat každých 14 dní vždy v neděli od 10 hod. Nejdříve jsme se lehce rozcvičili ve vodě. Vlastně jsme skákali, potápěli se, vymýšleli vodní souboje a jiné skopičiny. Pak jsme se zúčastnili plaveckého klání mezi brněnským oddílem a oddílem z Dolních Kounic. Opět se ukázalo, že jsme na tom plavecky lépe. Většinu soutěží jsme vyhráli my!  

Následoval trénink vodáckých eskymáků. Ti starší měli záměrně ztížené podmínky, aby se nacvičování co nejvíce přiblížilo skutečné divoké vodě. Všichni víme, že ten, kdo „ zvedne v bazénu “ nemusí „ zvednout při závodu “. a vlastně je to pravidlem. Byli jsme rádi, že to těm mladším šlo a dá se říct, že v bazénu to zvedli „ všichni “. Závěrečná soutěž ve skupinovém plavání byla jen rozloučením s tímto vodáckým víkendem.  

Nyní budou následovat tréninky na naší loděnici, kdy se zaměříme na kondiční přípravu na příští sezónu. Běh, kondiční cvičení, tělocvična, posilovna atd. Pokud Vás naše činnost zaujala, brzy se dovíte víc. Pořád něco děláme a tak je o čem psát, pokud se toho někdo z nás ujme.