Téměř ze dne na den jsme z běžek přeskočili na vodu. Březnové počasí připomínající spíše květnové nám to umožnilo, a tak jsme po dlouhé době zavítali na Svitavu. Zde proběhlo několik jednodenních akcí, které byly přípravou pro naše první letošní závody. Ty se uskutečnily na loděnici 23. března a pomyslně otevřely závodní sezónu.

 

 

V této době již máme za sebou Velikonoční soustředění a sjezdy v Postřelmově, kde si svou premiéru odbylo hned několik našich závodníků. Ve startovním poli jsme měli nemalé zastoupení. Z celkového počtu 18 zástupců se hned několik z nich umístilo na stupních vítězů. Nejúspěšnější ve své kategorii byly Sandra s Klárkou Šamánkovou, které ve všech čtyřech víkendových závodech uhájily prvenství. Za zmínku stojí i velmi dobrý výsledek Matěje Tobiáše, Viktora a Nikči, kteří skončili na druhém místě, následováni bronzovým Jirkou, Oliverem a Klárkou Nekudovou.

Nadcházející víkend se opět uskuteční sjezdové závody, tentokrát na pro nás poměrně vzdálené řece Otavě. Na krásný a poněkud obtížnější vodní terén na Šumavě se ale vydají už jen zkušenější závodníci, kteří tak mohou sbírat první body do Českého poháru ve sjezdu.