Již po několikáté jsme letos navštívili umělou slalomovou dráhu v Českém Vrbném. Vodácký areál Lídy Polesné, jak zní oficiální název, hostil o uplynulém víkendu hned několik závodů.

Na úvod, a to hned v pátek, se konal Český pohár žáků ve sprintu. V sobotu si žáci západlovali trochu více, protože se trať prodloužila, aby odpovídala dlouhému sjezdu. Náročnost terénu byla adekvátní věku závodníků. Start byl na konci slalomové dráhy a dále se pokračovalo do Vltavy, kde se závodníci museli pod mostem otočit a část absolvovali proti proudu pomalu tekoucí řeky Vltavy.

Z našich žáků (Filip Šamánek, Lukáš Nekuda, Matěj Tobiáš a Oliver Polák) se nejvíce dařilo Matějovi, který ve sprintu v kategorii C1 obsadil 5. místo.

Souběžně se žákovským sjezdem se na horní trati konal Český pohár ve sprintu. Zde jsme mohli vidět českou špičku, obohacenou o cizí závodníky, kteří zde zůstali po proběhlém světovém šampionátu. I náš oddíl zde měl své zástupce. Zkušenosti ze světových soutěží a znalost místního terénu se snažili zúročit Božka (Marie Němcová), Zuzka Dziadková a Adam Satke. Tuto trojici, která usilovala o místa nejvyšší doplnili sourozenci Bergmanovi (Ondra se Sandrou), dále David Bouška, Viktor Vybíral a Filip Šamánek.

A zatímco poslední zmiňovaní se na trati spíše učili jezdit rovně, naši mistři potvrdili své kvality. Božka ovládla oba dva dny kategorii C1, Zuzka byla v sobotu druhá, v neděli třetí. Adam taktéž vystoupil na bednu díky třetímu místu v nedělním sprintu.

Dospěláky teď čeká menší odpočinek, ale žáci hned v pátek odjíždí na MČR na Křivoklát.