Počasí bylo jako na houpačce. Páteční odjezd z Brna byl ještě slunečný, ale po příjezdu do Benátek nad Jizerou se zatáhlo a začalo pršet. A vydrželo téměř čtyři dny. V Benátkách se konal sice obyčejný veřejný závod ve slalomu, ale s velkou účastí závodníků z různých koutů republiky. Jak už z názvu vyplývá jelo se na řece Jizeře, a to v místě, kde je starý rozbořený jez.

 

Voda v závislosti na počasí kolísala, a tak měli pořadatelé plné ruce práce se zvedáním a zase spouštěním branek během závodu. Trať byla úměrná všem věkovým kategoriím a každý se s ní vyrovnal po svém.

Na stupně vítězů se dostaly pouze Klárka Šamánková, která zvítězila v kategorii předžaček a Sandra Bergmanová, která si na singlu vyjela 3. místo. Ostatní naši závodníci (Filip Šamánek, Klárka Nekudová, Lukáš Nekuda, Ondra Bergman a Oliver Polák) museli smeknout před konkurencí.

V neděli po závodech se k nám připojil Viktor Vybíral a přesunuli jsme se do Brandýsa nad Labem. Zde jsme měli na staré loděnici pomyslnou základnu, a z ní jsme vyráželi na blízké vodní terény. Trénink vždy probíhal dvoufázově a po skupinkách. Do pátku jsme tak navštívili slalomový kanál v Brandýse nad Labem, Roudnici a na Křivoklátě. Každý kanál byl v něčem specifický a bylo potřeba se přizpůsobit nové změně. Ta se odehrála i v počasí, protože se vrátilo léto a teploty rychle stoupaly.

V pátek se k nám připojil ještě Matěj Tobiáš, protože nás čekal Český pohár žáků v Brandýse. Kanál je zde úzký a rovný, ale i tak se zde dají postavit hezké kombinace. Filip, Lukáš, Matěj a Oliver se snažili získat cenné body do celkového hodnocení Českého poháru. První tři jmenovaní závodili jak na kajaku, tak na singlu. Všichni se snažili předvést, co za týden natrénovali, ale nervozita z velkého závodu byla znát.

Kdybychom u každého závodníka poskládali jeho nejlepší průjezdy z různých jízd, byly by to výborné jízdy. Ale na to se nehraje. Každý z nich se nevyvaroval chyb, a to od minutí a vracení se do brány, zbytečných ťuků až po eskymáky. Nejvíce se dařilo Filipovi, který bral 12 místo na singlu a byl se svým umístěním spokojen.

Všichni ale udělali velký pokrok. Zpřesnili nájezdy, odstranili některé zbytečné kontry, potrénovali eskymáky v proudu a ve válcích, zrychlili v protivodách a přesazených povodách.

 

A Pokud byste se zeptali, kde se jim nejvíce líbilo, tak zvítězila Roudnice. Nejtěžší ze všech tratí, na kterých toto soustředění byli.