Tentokrát jsme se vydali do oblasti vysokých pecí a černého uhlí. Závody probíhaly na řece Ostravici v samotném centru moravskoslezské metropole. Slalomová trať byla oba víkendové dny postavena s ohledem na začátečníky. Při minutí brány byla vždy možnost se vrátit a padesátivteřinovou penalizaci si odpustit. Průtok v řece byl malý, ale i tak nebyla nouze o eskymáky. Důvodem byly kameny v proudu, mezi které se zaklíní pádlo a převrácení je tak rychlé (své o tom ví singlířky Sandra s Klárčou).

Velký pokrok zaznamenal Oliver, u kterého je vidět posun ve výsledkové listině závod od závodu, stejně tak Matěj Zaoral.

Ostřílení žáci (Filip, Lukáš a Matěj Tobiáš) předvedli jak v kajakářských, tak v kanoistických disciplínách hezké jízdy, ale na stupně vítězů to nestačilo.

Tam jsme však mohli vidět naše předžačky (Klárky), které ovládly jak kajak, tak singla. Na obou lodích se dařilo i Sandře, takže i ta se na bedně umístila.

Brněnskou sestavu doplnil za dorostence Ben, za dospěláky Ondra, který obhájil své startovní číslo 1 prvním místem mezi muži. 

Smůlu měla Nikča, která přijela sbírat další zkušenosti a v neděli nemohla ze zdravotních důvodů nastoupit.

Všichni si závody užili. Celý víkend byl k dispozici stánek volnočasových aktivit, takže kdo nezávodil, mohl hrát dřevěné piškvorky, fotbal, hokej nebo házet na terč. V sobotu večer jsme ugrilovali maso nebo párečky a zalehli pod přístřešek do spacáku. 

Až při nedělním vyhlášení začalo pršet, takže počasí vyšlo na jedničku. A v pátek hurá do České Lípy na Český pohár žáků.