Jsme velice rádi, že se po pauze opět podařily uspořádat slalomové závody v Dolních Kounicích na řece Jihlavě. Pro nás jsou tyto závody velice důležité, protože místní vodní terén umožňuje startovat i úplným začátečníkům, kterým jsou jiné tratě zatím zapovězeny. Nejmladší naši svěřenci tak poprvé poznali sílu proudu, pohoupali se na vlnkách a někteří si i zaplavali. To vše jim zdejší trať pod mostem do Nových Bránic nabídla.

 Blízkost závodiště i prosluněný víkend nalákal rodiče i prarodiče, kteří přijeli podpořit malé závodníky na trati. Pořadatelé nachystali i večerní program, kde se při poslechu hudby a tradičního občerstvení rozebraly důležité události dne.

Na startovní listině se objevili zástupci všech největších Moravských oddílů. Kdo chtěl očekávat dobrý výsledek, musel pořádně zabrat. 

Zatímco začátečníci sbírali nové zkušenosti, naši ostřílení závodníci přijeli bojovat o cenné umístění na stupních vítězů v žákovských i dorosteneckých kategoriích. Výborné výkony předvedli Sandra Bergmannová, Filip Šamánek, Elisabeth Grossová, Benedikt Gross, Lukáš Nekuda a Viktor Vybíral.

Naši „zkušení“ předžáci Šamánková, Tobiáš, Nekudová se také neztratili a domů si odvezli dvě druhá a jedno třetí místo.

Součástí závodů byl i videorozbor jízd, kde trenérské trio Satke-Šamánek-Bergmann ukázali chyby, kterých se závodníci dopouštěli. Všichni tak viděli co zlepšit, čeho se vyvarovat i kde se dá zrychlit.

Příští týden nás čekají slalomy v Kroměříži, tak uvidíme, jakými výkony nás naši nejmladší tentokrát překvapí.

Autor: Pavla Procházková