Už za sebou máme prvních šest závodů Českého poháru. Kde se jely, jak se jim dařilo a co nás čeká dál? Čti dál a všechno se dozvíš!

 

První dva závody Českého poháru se konaly na Čeňkově Pile už druhý týden v dubnu. Díky dostatku vodu jsme mohly závodit na horním úseku hned od soutoku řeky Vydry a Křemelné. Celý víkend pro nás byl poměrně velkou výzvou. Samotné závodění nám neulehčovalo jak počasí, tak voda, která byla hodně studená. A do toho občas sněžilo.

Jednalo se o první důležitý závod sezóny, a tak nikdo nevěděl, jak na tom budou ostatní. 

Několik posledních měsíců jsme navíc trénovali pouze na rovné vodě, a tak byl návrat na tu divokou o to složitější. S výsledky jsme ovšem byli nadmíru spokojení. 

Adamovi se podařilo oba dny vyhrát v kategorii kajakářů, Božka s Vojtou se stali mistry České republiky do 23 let a za zmínku stojí určitě také výkon Sáni Bergmannové. Ta se přidala ke starší skupině, a kromě bezproblémového závodění na takto divoké řece ještě přidala bronzovou medaili ze závodu týmů se Zuzkou a Božkou. Další bronz pro náš klub pak vybojovali i Adam s Vojtou a Ondrou.

 

Následovaly závody na náročné, avšak mezi vodáky velice oblíbené, řece Kamenici. Ovšem i ta nás, hlavně Adama s Vojtou, dost potrápila. Naposledy se zde závodilo v roce 2019. Správnou stopu jsme tak dost pozapomněli a museli jsme hodně hledat v paměti. Teď už ale k tomu slíbenému trápení. Adam se v sobotním závodě zasekl mezi dvěma skalami v jednom z těžkých míst zvaném soutěska. Musel tak opustit loď a až s pomocí záchranářů se jim podařilo ji vůbec dostat ven. Sobotní závod tak nedokončil. Do toho nedělního zase předal štafetu Vojtovi a kolem vody se tak nemluvilo o kajakářích z Brna, ale spíše o plavcích. I zkušený závodník může při závodě narazit na překážku, která ho nakonec porazí. Kluci teď můžou jen doufat, že si letos už svoji smůlu vybrali a že pro ně bude zbytek sezóny bezproblémový.

 

Největším vodáckým svátkem letošní sezóny byl pátý a šestý Český pohár ve Špindlerově Mlýně. Uběhlo už pět let od doby, kdy jsme naposledy závodili na této trati. Bezpochyby jedné z nejnáročnějších tratí v České republice, ne-li v Evropě. Po dlouhém čekání, kdy se opravovalo vodní dílo Labská, jsme se konečně dočkali a mohli se tak znovu vrhnout do legendární Labské soutěsky, pod kterou končil závod dlouhého sjezdu. Právě tady se podařilo Božce a Adamovi obhájit tituly mistrů České republiky. Velký krok zde ale udělaly všechny singlkanoistky. Za celou historii kanoistiky zvládla soutěsku úspěšně sjet pouze jediná singlířka. Tento milník se nám letos podařilo překonat o 400 %. Čtyři nejodvážnější ženy se totiž odhodlaly bojovat s peřejemi divokého Labe a závod úspěšně dokončily.

Ve Špindlu se ale závodilo i ve sprintu a oba dny jsme zároveň sbírali nominační body. Právě po tomto víkendu bylo jasné, že Božku s Adamem už nikdo z nominační tabulky nevystrčí. Ti nás tedy budou už první týden v červnu reprezentovat na mistrovství světa ve francouzském Treignacu. 

 

Kdo ještě ovšem bude muset bojovat je Zuzka s Vojtou. A to už tuto neděli na posledním nominačním závodě v Roudnici nad Labem. Zároveň se bude jednat o mistrovství České republiky ve sprintu a my tak všichni uděláme co nejvíce pro to, abychom zajeli co nejlepší výsledky.

 

Držte nám palce a kontrolujte naše stránky, kde se dozvíte nejnovější aktuality.